Twoje konto
20218 kwiecień

Babeczki, muffiny i ciastka - w co je zapakować?

opublikowano przez Magdalena Głód

Rynek ma nam do zaoferowania różnorodne opakowania cukiernicze. Różnią się one między sobą rodzajem tworzywa, gramaturą papieru, sposobem składania, określoną budową czy samą też prezencją. Jak więc w gąszczu tych różnorodnych produktów znaleźć te najlepsze?

20206 sierpień

Biodegradowalne opakowania do lokali gastronomicznych

opublikowano przez Magdalena Głód

Inwestycja w opakowania ekologiczne w biznesie gastronomicznym to nie tylko wyraz troski o środowisko, ale i sposób na budowę pozytywnego wizerunku marki. Jak odnaleźć się pomiędzy praktyką a ekologią, i jakie ekologiczne opakowania na wynos wybrać?

20219 czerwiec

Co to znaczy być Eko?

opublikowano przez Magdalena Głód

Eko odnosić może się do wielu dziedzin życia, począwszy od żywności, przez kosmetyki, po odzież czy zakup sprzętu elektronicznego. Czy bycie eko pozwala ratować środowisko? Odpowiedź znajdziesz w naszym dzisiejszym wpisie!

202131 marzec

Czym zastąpić plastikowe słomki?

opublikowano przez Magdalena Głód

Plastik rozkłada się bardzo długo. Wszelkie tworzywa sztuczne zalegają na wysypiskach przez dziesiątki lat. Stosowanie rozwiązań ekologicznych, to najlepszy sposób na to, by dbać o nasze środowisko naturalne.

20224 luty

Dlaczego warto postawić na jednorazowe opakowania w food truckach?

opublikowano przez Magdalena Głód

Moda na food trucki przyszła do nas ze wschodu. To głównie w odległej Azji króluje jedzenie wydawane z przemieszczających się budek na ulicy. Co więcej, jedzenie to jest coraz lepszej jakości i obfituje w różnego rodzaju kuchnie świata. Jednak korzystając z takich usług, nie usiądziemy przy stoliku z daniem jak w restauracji. Dania wydawane są na wynos, zazwyczaj w jednorazowych opakowaniach, co jest świetnym rozwiązaniem!

20206 sierpień

Dlaczego warto wybierać torby i słomki papierowe?

opublikowano przez Magdalena Głód

Torby papierowe i słomki to coraz popularniejsze produkty w wielu branżach, również w gastronomii oraz organizacji eventów. Decydując się na nie, pokazujemy klientom, że zależy nam na środowisku, idąc z duchem czasu odpowiedzialnego biznesu.

202112 kwiecień

Folie do sklepu spożywczego - jakie wybrać?

opublikowano przez Magdalena Głód

Wykorzystanie folii spożywczej, jak również i reklamówek ma bardzo szerokie zastosowanie. Produkty takie przydają się zarówno w domu, jak również i w sklepach. Jakie folie i opakowania wybrać do sklepu?

20226 luty

Jak dobrze wyczyścić urządzenia gastronomiczne?

opublikowano przez Magdalena Głód

Czystość w kuchni to podstawa. Żaden klient nie skorzystałby z usług danej kuchni, w sytuacji gdyby panował tam brud i nieporządek. Zachowanie czystości w kontakcie z żywnością to nie tylko główne wymogi sanitarne, ale również podstawowe standardy każdego człowieka. Jak zatem zadbać o czystość w lokalach gastronomicznych?

20222 luty

Jak odpowiednio zapakować burgera na wynos?

opublikowano przez Magdalena Głód

Ciepłe, chrupiące, pełne dobrego mięsa i warzyw oraz smakowitych sosów… Kto nie lubi burgerów? Z wielką chęcią zabieramy je na wynos, czy zamawiamy z dowozem do domu. Grunt w tym, aby to jedzenie, po pewnym czasie, czy przebytej drodze, nadal smakowało równie dobrze. Pracownicy gastronomii, zapewne wiedzą, jak ważne jest, aby ich danie było zapakowane w opakowanie, które zatrzyma ciepło i nie przeniknie zapachów z zewnątrz. Dzisiaj pod lupę weźmiemy najlepsze opakowania na pyszne burgery.

20216 kwiecień

Jak utrzymać czystość w lokalach i restauracjach?

opublikowano przez Magdalena Głód

Poziom czystości w lokalu gastronomicznym odgrywa niezwykle ważną rolę, jeśli w grę wchodzi sukces danej restauracji, kawiarni czy innego punktu oferującego jedzenie. Co powinno znaleźć się w wyposażeniu każdego lokalu gastronomicznego?

202126 styczeń

Jak wykorzystać opakowania papierowe?

opublikowano przez Magdalena Głód

Do czego w gastronomii można wykorzystać papierowe opakowania? Pośród opakowań papierowych znajdziemy różnorodne produkty które sprawdzą się w każdym biznesie gastronomicznym.

202226 styczeń

Jak zapakować jedzenie do pracy?

opublikowano przez Magdalena Głód

Wybierając się do pracy czy do szkoły, niezwykle ważnym elementem jest zabranie ze sobą jedzenia. I tutaj pojawia się odwieczny problem - ale w co to wszystko zapakować? W czym zmieścić obiad, w co włożyć ciepłe bułeczki i jak zapakować samodzielnie wykonaną pizzę, aby dalej smakowała tak samo pysznie?

202126 marzec

Jaki wybrać kubek do koktajli?

opublikowano przez Magdalena Głód

Dostępne na rynku kubki do koktajli mają różną wielkość, formę zastosowanej pokrywki, dodatkowe elementy. W zależności od tego, co ma być w nich serwowane, takie też rozwiązanie można do tego dopasować.

20226 marzec

Jakich pojemników można używać w mikrofalówce?

opublikowano przez Magdalena Głód

Mikrofalówka jest urządzeniem funkcjonalnym, praktycznym i szczególnie przydatnym dla ludzi zabieganych. Czy wiecie jednak, które opakowania z jedzeniem można do niej włożyć? Jakie naczynia i opakowania można bezpiecznie podgrzewać w mikrofali? O tym przeczytacie w poniższym artykule!

202122 marzec

Jakie sztućce jednorazowe do dań na wynos?

opublikowano przez Magdalena Głód

Oprócz opakowań, w których posiłki są serwowane, niezwykle istotną rolę odgrywają także sztućce. Są one dodatkiem, dzięki któremu nie musimy martwić się o to, w jaki sposób danie skosztować.

202214 marzec

Które pojemniki i opakowania nadają się do recyklingu?

opublikowano przez Magdalena Głód

Obecnie odpowiednie gospodarowanie odpadami jest obowiązkiem każdego państwa. Duża część śmieci zalegających na wysypiskach pochodzi właśnie z opakowań żywności. Wiele z nich na szczęście podlega recyklingowi. W które opakowania na wynos warto zainwestować?

20212 kwiecień

Must have dla kawiarni - kubki papierowe na wynos!

opublikowano przez Magdalena Głód

Dawniej szklane, później częściowo plastikowe, dziś coraz częściej kubki papierowe na wynos stanowią idealne uzupełnienie zarówno dla małych lokali, jak również i dla dużych sieci. Dlaczego warto na nie stawiać?

202129 marzec

Najlepsze opakowania na surówkę lub sałatkę

opublikowano przez Magdalena Głód

Prowadzenie punktu gastronomicznego wymaga posiadania do niego odpowiedniego wyposażenia. Jednym z nich są na pewno pojemniki na sałatki, jake to stanowią niezbędny dodatek dla serwowanych potraw. Wybór odpowiednich modeli jest naprawdę bardzo duży.

202114 kwiecień

O czym pamiętać zakładając restaurację?

opublikowano przez Magdalena Głód

Założenie restauracji czy kawiarni, wiąże się przede wszystkim z ogromną inwestycją, z szeregiem działań do wykonania i ogromem prac, które należy powziąć, aby takie miejsce stworzyć. Od czego zacząć? Zobacz nasze podpowiedzi!

20218 czerwiec

Organizacja wesela - przydatne akcesoria i dodatki

opublikowano przez Magdalena Głód

Na idealny wygląd sali weselnej, a także i na wspaniałe wspomnienia dla małżonków i ich gości, wpływ mają wszelkie detale i szczegóły. Warto więc zadbać o akcesoria, które udekorują salę weselną. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

202224 styczeń

W co zapakować frytki na wynos? Przegląd najlepszych pudełek na frytki

opublikowano przez Magdalena Głód

Któż z nas nie lubi frytek? To jedne z najczęściej wybieranych słonych przekąsek, które kochamy wszyscy. To właśnie one najczęściej kupowane są w knajpach czy restauracjach, ale też chętnie przygotowujemy je na obiady w domu. Najlepiej jednak smakują, wzięte z przydrożnej budki, na wynos i zjedzone na świeżym powietrzu, szczególnie wtedy, gdy są dobrze zapakowane.

202222 styczeń

W czym mrozić żywność?

opublikowano przez Magdalena Głód

Mrożenie żywności jest to jeden z niezwykle często wykorzystywanych sposobów na przechowywanie jedzenia, pozwalający zachować jego trwałość i świeżość na dłuższy czas. Dzięki mrożeniu przedłużona jest przydatność danych produktów do spożycia, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich ich wartości odżywczych. Sens w tym, aby zrobić to poprawnie!

202211 marzec

W czym przechowywać produkty w lodówce, aby uniknąć mieszanki zapachów

opublikowano przez Magdalena Głód

Zarówno w domach jak i lokalach gastronomicznych lodówka to główne miejsce, gdzie składujemy i trzymamy żywność. W ten sposób zachowujemy jej świeżość i bezpiecznie możemy korzystać z produktów, które wymagają niskiej temperatury. Często jednak pojawia się problem przenikania się wzajemnie zapachów produktów i półproduktów. Jak temu zaradzić?