Odbiór osobisty
Kategorie produktówKoszyk0,00 złUlubioneProduktyTwojeKonto
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Opakowania z trzciny cukrowej i pojemniki

Ekologiczne opakowania z trzciny cukrowej to poręczne naczynia, które warto mieć w domu, w firmie, w czasie plenerowych spotkań czy organizacji cateringu. Pozwalają dbać o środowisko naturalne i są najlepszą alternatywą dla produktów z tworzyw sztucznych. Dodatkowo rewelacyjnie wyglądają i są świadectwem, jak ważny jest otaczający świat.

Opakowania z ekologicznej trzciny cukrowej

Różnorodne opakowania z trzciny cukrowej, jakie oferujemy na decopak.pl, są w pełni kompostowalne. Można w nich podawać różnego rodzaju dania. Poza tym da się je wykorzystać w piekarniku czy w mikrofalówce lub też przechowywać jedzenie w lodówce, a nawet zamrażać. To wytrzymałe i w pełni bezpieczne opakowania ekologiczne jednorazowe, które rewelacyjnie izolują termicznie oraz nie przesiąkają. Sprawdzą się więc też przy gorących, oleistych czy mokrych daniach takich jak zupy i sosy. Dodatkowe pokrywki pozwolą również zabezpieczyć jedzenie w czasie przenoszenia czy przewożenia. W ofercie znaleźć można miski, talerzyki, pojemniki na ciasto i wiele innych propozycji, które sprawią, że każde spotkanie przy wspólnym stole będzie doskonałe. Zobacz, które opakowania z trzciny cukrowej będą najlepsze dla Ciebie.

Jak wygląda produkcja opakowań z trzciny cukrowej?

Trzcina cukrowa, roślina uprawiana głównie w ciepłych klimatach, takich jak Brazylia czy Indie, jest kluczowym surowcem w branży ekologicznych opakowań. Producent opakowań z trzciny cukrowej wykorzystuje ten naturalny materiał do tworzenia zrównoważonych i przyjaznych dla środowiska produktów.

Proces ten rozpoczyna się od pozyskania trzciny, która po przetworzeniu na melasę, a następnie fermentacji i destylacji, daje etanol. To z etanolu, przez proces polimeryzacji, uzyskiwany jest polietylen, wykorzystywany do tworzenia trwałych i lekkich opakowań z trzciny cukrowej. Bagasso, czyli odpady pozostałe po ekstrakcji soku, są przetwarzane w opakowania jednorazowe.

Opakowania z pulpy trzciny cukrowej nie zawierają żadnych laminatów, takich jak PBAT czy PLA. Są lekkie, a jednocześnie odporne na wilgoć i tłuszcze. Dzięki temu idealnie nadają się do pakowania żywności, nawet tej wymagającej utrzymania określonej temperatury lub transportu. Ich dodatkową zaletą jest to, że mogą być używane w mikrofalówkach oraz zamrażarkach, co zwiększa ich funkcjonalność. Opakowanie z trzciny cukrowej jest w 100% kompostowane i może być usuwane wraz z odpadami spożywczymi, zgodnie z lokalnymi przepisami prawa.

Co więcej, naczynia jednorazowe z trzciny cukrowej nie mają wpływu na smak ani zapach potraw, co jest kluczowe dla zachowania autentyczności serwowanych dań. Ich wytrzymałość na temperatury od -20°C do 220°C sprawia, że są bardziej wytrzymałe niż tradycyjne naczynia papierowe.

Wysoka jakość naszych pojemników, naczyń i opakowań z trzciny cukrowej

Oferujemy opakowania z trzciny cukrowej w różnych wariantach, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Nasze pojemniki z trzciny cukrowej są nie tylko ekologiczne, ale także charakteryzują się wyjątkową trwałością i estetyką. Oto co nas wyróżnia:

  1. Różnorodność form i rozmiarów: od małych pojemników na przekąski po duże naczynia do serwowania głównych dań.
  2. Trwałość: nasze opakowania z trzciny cukrowej są odporne na wilgoć i wysoką temperaturę, co czyni je idealnym wyborem dla gorących i zimnych potraw.
  3. Bezpieczeństwo: wszystkie naczynia są bezpieczne dla żywności i nie wpływają na jej smak.

Sprawdź też więcej naszych eko akcesoriów np. słomki papierowe czy torby papierowe.