Odbiór osobisty
Kategorie produktówKoszyk0,00 złUlubioneProduktyTwojeKonto
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Folie do sklepu spożywczego - jakie wybrać?

Folie do sklepu spożywczego - jakie wybrać?

Wykorzystanie folii spożywczej, jak również i reklamówek ma bardzo szerokie zastosowanie. Produkty takie przydają się zarówno w domu, jak również i w sklepach. Każde z dostępnych rozwiązań spełnia swoje zadania i każde stanowi obowiązkowy element w wielu miejscach. Rynek ma nam do zaoferowania folie spożywcze do użytku domowego, jak również i niezbędne dodatki do zastosowania w sklepach, takie jak reklamówki, czy to w wersji foliowej czy ekologicznej.

Folie spożywcze - zastosowanie

Jedną z grup produktów odgrywają folie spożywcze, które sprawdzają się zarówno w kuchennych przestrzeniach naszych domów, jak również i w sklepach. Jakie więc mają one zastosowanie? Doskonale sprawdzają się przy pakowaniu żywności, przy owijaniu produktów, by mogły na dłużej one zachować swoją świeżość i przy owijaniu różnego rodzaju rzeczy przed włożeniem ich do zamrażarki. Takie folie są także i dobrym wyborem  do walki z muszkami owocowymi i innymi insektami, jak również i idealnym zabezpieczeniem lodówki przed zabrudzeniami. W przypadku sklepów rozwiązanie to sprawdza się do pakowania serów, wędlin czy innego rodzaju produktów. W tego typu miejscach bardzo funkcjonalny jest także obcinacz do folii, który ułatwia szybkie zapakowanie produktu w tego typu strecz.

Drugą grupę produktów stanowi folia aluminiowa. Ta składa się ze strony matowej, jak również i błyszczącej, co ma ogromne znaczenie w przypadku jej wykorzystania. Strona lśniąca izoluje ciepło, a więc odbija się, z kolei matowa je przepuszcza, czyli pochłania. Inną jej zaletą jest możliwość przedłużenia świeżości przechowywanej żywności. Jeśli dany produkt owinie się lśniącą stroną na zewnątrz, a matową wewnątrz, wówczas ograniczy się dopływ ciepłej temperatury, który miałaby trafić do wnętrza produktu. Jest idealna także do pakowania produktów, takich jak na przykład sery, wędliny czy gotowe już kanapki. Można ją także wykorzystać przy wkładaniu aromatycznych potraw do lodówki, chroniąc przed przejmowaniem zapachu. Ta bowiem nie przepuszcza powietrza, a do tego doskonale izoluje produkty. Taka folia gastronomiczna  to jak najbardziej obowiązkowy dodatek w każdej kuchni, czy to domowej czy restauracyjnej.

Trzecią z tej grupy, choć nie jest folią, stanowią woreczki ldpe. Są one niezwykle wytrzymałe, wykonane z tworzywa syntetycznego, które są bardzo wydajne i bezpieczne w przypadku przechowywania żywności. Sprawdzają się one i w domach i w firmach i w lokalach gastronomicznych. Są bezpieczne w kontakcie z jedzeniem, gwarantują one pełny komfort użytkowania, a do tego są doskonałe do mrożenia, wciąż zachowując swoją trwałość. Kiedy chcemy zamrozić mięso, warzywa czy owoce, na pewno obecność takich właśnie woreczków może okazać się kluczowa.

Reklamówki - jakie wybrać?

To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu właścicieli sklepów. Z tego tego typu produktów korzystają klienci we wszystkich niemal sklepach spożywczych. Najbardziej popularnymi są reklamówki na rolce takie, jak choćby reklamówki zrywki hdpe na rolce 25x45 w paczce po 100 sztuk. Wykorzystywane są one przede wszystkim na stoiskach z owocami i warzywami, a także przy regałach z pieczywem czy też z bakaliami i orzechami sprzedawanymi na wagę. Wisząc na ścianie, klient ma do nich łatwy dostęp, a jedno pociągnięcie ręką, pozwala uzyskać jedną foliówkę. W miejscach, gdzie oferuje się drobne produkty na wagę, bardzo dobrze sprawdzają się także małe woreczki i torby foliowe HDPE. W tym przypadku doskonała będzie i zaklejarka do woreczków foliowych, dzięki której wsypany do środka produkt nie ulegnie rozsypaniu. 

Drugą grupę produktów w tej kategorii obejmują reklamówki. Wśród polecanych na rynku, na pewno wartymi uwagi są reklamówki ekologiczne, które to możemy spotkać w coraz większej ilości sklepów. Foliowe ekologiczne opakowania jednorazowe są przyjazne dla naszego środowiska, dlatego też jak najbardziej na nie właśnie należy stawiać.

Pozostałe opakowania foliowe 

Produkty, które obejmują opakowania foliowe, mają nam do zaoferowania znacznie więcej ciekawych i praktycznych w swoich wykorzystaniu rozwiązań. Na pewno doskonale sprawdzają się tutaj woreczki strunowe z suwakiem. Te stanowią formę przezroczystych torebek z polietylenu, które w górnej części posiadają stałą strunę, dzięki czemu można je wielokrotnie otwierać, jak również i zamykać. Bez problemu możemy zapakować w nie dowolne przedmioty, jak również części zamienne, bez obawy, że cokolwiek ulegnie wypadnięciu czy też wysypaniu. 

Kolejnymi są woreczki do pakowarki próżniowej. Każdy więc kto taką posiada i kto ceni sobie pakowanie próżniowe, jak najbardziej powinien właśnie w nie zainwestować. Wykonane z folii z atestem spożywczym, spełniają wszelkie wymogi PZH. W kontakcie z jedzeniem nie powodują absolutnie żadnych reakcji. Można tak pakować między innymi produkty wędliniarskie, mięso, przetwory mleczne, kwaszone, wędzone czy nawet artykuły sypkie. Sprawdzają się i do pakowania w próżni i do pakowania w atmosferze gazowej.

Bez wątpienia rynek produktów w asortymencie opakowań foliowych jest naprawdę ogromny i zarówno zakup takiego asortymentu na potrzeby domowe, jak również i dla lokali gastronomicznych czy dla sklepów, pozwoli każdemu, nawet najbardziej wymagającemu klientowi, wybrać dla siebie jak najlepsze rozwiązania.