Odbiór osobisty
Kategorie produktówKoszyk0,00 złUlubioneProduktyTwojeKonto
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Pojemniki na jedzenie dla dzieci — co wybrać?

Pojemniki na jedzenie dla dzieci — co wybrać?

Pojemniki na jedzenie dla dzieci stały się podstawowym elementem wyprawki szkolnej. Zyskują spore zainteresowanie zarówno wśród uczniów, jak i ich rodziców, którzy coraz chętniej decydują się na samodzielne przygotowywanie dziecku posiłków, zamiast sięgać po pełne konserwantów i cukrów przekąski. Co więcej, opakowania na drugie śniadanie dają niemal nieograniczone możliwości komponowania menu! Nowoczesne lunchboxy dla dzieci sprawdzą się doskonale na kanapki, kilkuelementowy obiad, a nawet zupy! Po jakie modele warto zatem sięgnąć? Które najdłużej utrzymują temperaturę, a które zachowują idealne walory estetyczne potraw? Podpowiadamy!

Lunchbox do szkoły — na co warto zwrócić uwagę przy wyborze?

Mnogość dostępnych na rynku rozmiarów i modeli sprawia, że niełatwo zdecydować się na konkretne lunchboxy dla dzieci na jedzenie. Jedne obiecują doskonałą szczelność, inne z kolei świetne utrzymanie temperatury, a jeszcze inne, dzięki kilku poziomom są idealne podczas dłuższych wyjazdów np. wycieczek szkolnych. Jak w takim razie dokonać najlepszego wyboru? Aby nie kupować dziesięciu różnych modeli, najlepiej w pierwszej kolejności zastanowić się nad potrzebami pociechy. Po jakie przekąski sięga najczęściej? Woli zupy? Kanapki pakowane w torebki fałdowe? Może chodzi na obiady i w zupełności wystarczą jej niewielkie opakowania na jedzenie do szkoły jak pojemniki na jogurty?

Lunchboxy na jedzenie dla dzieci muszą również trafiać w gusta i upodobania małych właścicieli, dzięki czemu znacznie chętniej będą z nich korzystać. Pamiętaj jednak aby kolorowe pudełka z postaciami z ulubionej bajki Twojego szkraba były wolne od BPA i fosforanu trifenylu. Zdrowie jest najważniejsze, dlatego nie warto decydować się na tańsze modele, które nie tylko mogą nie zdać swojego egzaminu na szkolny korytarzu, ale także mogą stanowić realne zagrożenie dla bezpieczeństwa dziecka.

Pojemniki trzymające ciepło — jak zapakować obiad do szkoły?

Pojemniki na jedzenie utrzymujące na dłużej wysoką temperaturę, takie jak lunchboxy dla dzieci z przegródkami to stosunkowo nowe propozycje na naszym rynku, które dość szybko zyskują na popularności. Co je wyróżnia? Przede wszystkim materiał, z jakiego zostały wykonane. Te szczelne pojemniki na jedzenie spotkać możemy w postaci metalowych pudełek lub tekstylnych pokrowców zabezpieczonych koncentrującą w środku ciepło folią aluminiową. Dzięki takim rozwiązaniom przygotowany launch dla dzieci do szkoły na dłużej zachowa swoją świeżość i smak.

Wielorazowe lunchboxy, to również doskonała alternatywa dla klasycznych rozwiązań jak pojemniki obiadowe dwudzielne, czy solidne, wykonane z wysokiej jakości plastiku lub nieprzepuszczającej wilgoci tektury pojemniki na zupy. Niestety, trzeba liczyć się z tym, że nawet najlepsze opakowania trzymające ciepło mają swoje ograniczenia i jeśli chcemy, aby dziecko zjadło posiłek nie tylko letni, ale ciepły, powinno go spożyć do 3 godzin od zapakowania. Chcąc maksymalnie wydłużyć czas utrzymywania się wyższej temperatury, można dodatkowo metalowy pojemnik do pakowania jedzenia dla dzieci włożyć w tekstylną torbę termiczną.

Pudełka typu lunchbox — z przegródkami, czy bez?

Pojemnik-lunch box dla dziecka z kanapkami, owocami i warzywami

Odpowiedź może być tylko jedna — oczywiście to zależy. Jeśli najczęściej pakujesz swojemu dziecku do szkoły suchy prowiant i do tego jakiś owoc, zdecydowanie wystarczy, że wybierzesz woreczki na kanapki i prosty lunchbox z jedną komorą lub klasyczne pojemniki na sałatki. Jeśli jednak lubisz nieco poeksperymentować i stawiasz na zróżnicowane posiłki, sięgnij po pojemniki z przegródkami. Dzięki nim każda potrawa na dłużej zachowa swoje walory estetyczne i nie dojdzie do wymieszania się składników wewnątrz tornistra, czy plecaka.

Decydując się na złożony z kilku produktów posiłek, musisz jednak pamiętać o asortymencie dodatkowym jak np. ułatwiające konsumpcję sztućce ekologiczne wykonane z drewna, które są również bezpieczniejsze w użytkowaniu nawet przez mniejsze dzieci.

Sycące, pełne wartości odżywczych i witamin drugie śniadanie zapewni Twojemu dziecku energię na cały poranek i zadba o jego prawidłowy rozwój! Zrezygnuj z pełnych chemii gotowych przekąsek i postaw na zdrowe, domowe posiłki, które dzięki kolorowym lunchboxom dla dzieci pozwolą na dłużej zachować ich świeżość i estetyczny wygląd. Wybierz jeden z tysięcy modeli dostępnych na rynku i dostosuj jego właściwości do potrzeb swojego malucha.