Odbiór osobisty
Kategorie produktówKoszyk0,00 złUlubioneProduktyTwojeKonto
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Dlaczego warto wybierać torby i słomki papierowe?

Dlaczego warto wybierać torby i słomki papierowe?

Torby papierowe i słomki to coraz popularniejsze produkty w wielu branżach, również w gastronomii oraz organizacji eventów. Decydując się na nie, pokazujemy klientom, że zależy nam na środowisku, idąc z duchem czasu odpowiedzialnego biznesu. 

Czy torby papierowe są naprawdę ekologiczne? 

Tak! W obecnych czasach ekologia ma coraz większe znaczenie – wiele firm szuka więc rozwiązań, które pomogą spełnić ich podstawowe potrzeby, jednocześnie minimalizując zanieczyszczenie środowiska. Torby są niezbędnym produktem zarówno w gastronomii, cateringu jak i organizacji eventów. Służą do pakowania jedzenia na wynos czy pakietów reklamowych dla klientów. Choć do tej pory głównie korzystano z dość poręcznych siatek foliowych, naukowcy wskazują ich znaczny wpływ na przyrost śmieci. 

Plastikowe lub foliowe siatki nie są w stanie w pełni rozłożyć się w glebie, a nawet produkty reklamowane jako biodegradowalne pozostawiają swój ślad w postaci mikroplastiku. Idealną alternatywą są więc takie ekologiczne opakowania jednorazowe jak torby papierowe. Te nie tylko są w większości wykonywane z porecyklingowych materiałów wtórnych, ale i ulegają stuprocentowemu rozkładowi w ciągu roku. Zarówno torby, jak i słomki papierowe są więc rozwiązaniem ekologicznym, które w żaden sposób nie traci na swojej użyteczności. 

Słomki papierowe – moda, czy lepsza alternatywa dla słomek z plastiku? 

Podobnie sprawa ma się ze słomkami papierowymi. Te są obecnie wręcz koniecznością w gastronomii – dzięki sprawnie przeprowadzanym w ciągu ostatnich lat kampaniom marketingowym, większość przeciętnych odbiorców ma świadomość zagrożeń wiążących się z plastikiem. Słomki do picia są wykorzystywane tylko raz, a problemy z pełnym recyklingiem sprawiają, że jednorazowo użyte słomki często lądują na wysypiskach śmieci lub zanieczyszczają oceany. Alternatyw jest wiele, od całkowitej rezygnacji z picia przez rurkę po słomki wykonane z metalu lub surowców naturalnych. Produkty wielokrotnego użytku nie są jednak praktycznym rozwiązaniem w przypadku dużych konferencji czy restauracji, a całkowita rezygnacja z produktu nie tylko wpływa na komfort klienta, ale i wyklucza pewne grupy społeczne. Podobnie jak torby papierowe, ekologiczne słomki rozkładają się w całości. 

Gdzie kupić papierowe torby i słomki z papieru?

W odpowiedzi na obecne potrzeby rynku oraz w trosce o środowisko, firma Decopak wychodzi naprzeciw. Spółka dystrybuuje wyłącznie produkty najwyższej jakości i z odpowiednimi atestami potwierdzającymi całkowitą biodegradowalność sprzedawanych produktów takich jak torby czy słomki papierowe. W asortymencie sklepu Decopak znajdziemy zarówno ekologiczne torby szare z papieru, papierowe słomki, ale i inne produkty takie jak opakowania gastronomiczne wykorzystywane w branży.

***

Produkty:

SŁOMKI PAPIEROWE 6MM/20CM CZARNE ZIG-ZAG