Odbiór osobisty
Kategorie produktówKoszyk0,00 złUlubioneProduktyTwojeKonto
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Jak zapakować ciasto dla gości weselnych?

Jak zapakować ciasto dla gości weselnych?

​Słodki poczęstunek dla biesiadników to jedna z wielu tradycji, bez których nie wyobrażamy sobie dnia zaślubin. Eleganckie pudełko weselne na ciasto to jednak coś więcej niż tylko dodatek, a jego design i kolorystyka bardzo często dobierane są zgodnie z aranżacją sali, a czasem nawet do sukni panny młodej. Plastikowe, tekturowe, a może papierowe? Sprawdź, po jakie pojemniki na ciasto dla gości warto sięgnąć, aby zachwycało swoim oryginalnym wyglądem i wytrzymałością!

W co można spakować ciasto dla gości weselnych?

Jeszcze kilka lat temu prym na pudełka na ciasto weselne dla gości wiodły pojemniki plastikowe, które w przeciwieństwie do ówczesnych, papierowych alternatyw troszkę lepiej radziły sobie m.in. z transportem i odpornością na zagniecenia. Jednak wzrost świadomości ekologicznej i coraz mocniej odciskający swoje piętno na czystości naszej planety problem nadprodukcji plastikowych odpadów sprawiły, że opakowania wykonane z tworzyw sztucznych zostały zastąpione produktami wielokrotnego użytku lub całkowicie biodegradowalnymi.

Dziś najpopularniejsze pudełka na ciasto weselne dla gości wykonywane są z grubej tektury, która nie tylko dba o estetyczny wygląd zapakowanych słodkości, ale również pozwala na niemal nieograniczoną możliwość personalizacji, dzięki czemu już same kartony na ciasto mogą stać się eleganckim elementem dekoracyjnym.

Gruba tektura, z jakiej wykonywane jest pudełko weselne na ciasto to jednak nie wszystko. Pojemniki najczęściej wzbogaca usztywniane dno zapewniające idealną stabilizację słodkości, chroniąc je tym samym przed deformacją i uszkodzeniem, na jakie narażone są podczas transportu. Pudełka kartonowe do pakowania ciasta składa się ekspresowo, bez użycia taśm, czy kleju, a dla zwiększenia komfortu większość modeli wyposażonych jest w praktyczną rączkę.

Mimo niewątpliwych zalet wariantów papierowych wciąż nie brakuje zwolenników klasyki, takiej jak pojemniki plastikowe na ciasto weselne. Choć gruba tektura całkiem nieźle radzi sobie z kremami, trzeba przyznać, że to właśnie plastikowe pojemniki na ciasto dla gości zdadzą najlepiej egzamin w kontakcie z tłustą i wilgotną masą. Co więcej, niektóre plastikowe pojemniki cukiernicze także umożliwiają lekką personalizację, np. poprzez naklejenie na nie etykiet zaprojektowanych zgodnie z estetyką wesela.

Jaki rozmiar opakowania na słodkości dla gości weselnych?

Pudełko weselne na ciasto może charakteryzować się różnymi wymiarami w zależności od naszego pomysłu, czy rodzaju słodkiego poczęstunku, który chcemy zapakować do środka. Jeśli pragniemy szczególnie uhonorować rodziców lub świadków, doskonałym pomysłem będzie przygotowanie dedykowanych ciast z subtelnym akcentem w formie np. lukrowanych podziękowań. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się opakowanie na tort w pasującym rozmiarze.

Innym ciekawym pomysłem może być przygotowanie dla wszystkich biesiadników specjalnych babeczek lub ciastek, które swoim designem będą się nieco różnić od tych serwowanych na sali. W takiej sytuacji najlepiej będzie sięgnąć po klasyczne pudełka na ciasto weselne dla gości o standardowych wymiarach, umożliwiające estetyczne ułożenie wypieków obok siebie.

Wśród najpopularniejszych, papierowych pojemników na słodkie podziękowania dla gości znajdziemy warianty prostokątne, płaskie, lub takie wzbogacone o ułatwiającą transport rączkę. Warto jednak pamiętać, że choć sprawdza się ona doskonale w trakcie podróży, może być nieco problematyczna podczas przechowywania w lodówce ze względu na swoją wysokość.

Papierowe pudełka na ciasto weselne występują najczęściej w standardowych rozmiarach:

  • modele bez rączki: długość: 19 cm, szerokość: 14 cm, wysokość: 9 cm.
  • modele z rączką: długość: 19 cm, szerokość: 14 cm, wysokość: 15 cm.
  • modele kwadratowe na pojedyncze ciastka lub babeczki: długość 11,5 cm,szerokość 11,5 cm, wysokość 9,5 cm

Personalizowane opakowania na słodkości dla gości weselnych czy tradycyjne — co wybrać?

Babeczki muffinki zapakowane dla gości weselnych w białym kartoniku

Jak zapakować ciasto dla gości weselnych by nie tylko było bezpieczne podczas podróży do domu, ale też by cieszyło oczy i przypominało biesiadnikom o uroczystości nawet tydzień po niej? Najlepszym sposobem będzie oczywiście sięgnięcie po specjalne opakowania ślubne na ciasto, zaprojektowane według pomysłu państwa młodych.

Spójne z aranżacją sali, a nawet kreacji nowożeńców ślubne pudełka na wypieki stały się dziś prawdziwym must have każdego wesela. Choć na rynku, dostępnych jest mnóstwo ciekawych i przyciągających spojrzenia pojemników o bardziej tradycyjnym charakterze, to jednak te spersonalizowane stały się prawdziwym hitem.

Eleganckie, przemyślane i starannie dobrane do wielkości poczęstunku dla gości weselnych pudełka papierowe stały się dziś prawdziwą ikoną nowoczesnych ślubów. Są ekologiczne, praktyczne, a niemal nieograniczone możliwości ich personalizacji sprawiają, że każda para młoda będzie w stanie zaprojektować modele idealnie oddające charakter uroczystości. Jeśli zatem szukasz pomysłu na słodkie podziękowanie swoim gościom, sięgnij po designerskie pudełka na ciasta!