Odbiór osobisty
Kategorie produktówKoszyk0,00 złUlubioneProduktyTwojeKonto
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Czym zastąpić plastikowe słomki?

Czym zastąpić plastikowe słomki?

Troska o środowisko w jakim żyjemy, powinna dla każdego z nas odegrać wartość nadrzędną. Z roku na rok ilość plastiku, jaka wypełnia nasze przestrzenie, dosłownie bije na alarm. Nic więc dziwnego, że coraz bardziej popularnymi stają się produkty ekologiczne, które to są alternatywą dla standardowych, plastikowych rozwiązań. Plastik rozkłada się bardzo długo. Wszelkie tworzywa sztuczne zalegają na wysypiskach przez dziesiątki lat. Świat zalewa fala śmieci. Stosowanie rozwiązań ekologicznych, to najlepszy sposób na to, by dbać o nasze środowisko naturalne.

Dostępnymi produktami są cenione na rynku na coraz większą skalę - słomki papierowe. Te coraz częściej zastępowane są przez klasyczne plastiki, jakie do tej pory kojarzyły nam się z większością lokali gastronomicznych. Dzięki modzie na dbanie o środowisko, plastikowe rurki z chęcią zastępowane są przez te papierowe. Podobnie wygląda to w kwestii sztućców i innych elementów wyposażenia gastronomii. Stawiamy na sztućce ekologiczne, wybieramy ekologiczne opakowania jednorazowe i inne opakowania papierowe, które spełniają swoje zadania tak samo, jak te niszczące nasze środowisko plastiki. 

Jak funkcjonuje plastik czyli dlaczego warto wybierać produkty papierowe?

Plastik rozpada się na cząsteczki, które to nie są naturalną materią świata. Te najmniejsze nawet fragmenty tworzyw sztucznych, trafiają do organizmów zwierząt i ludzi. Wiele żywych organizmów umiera w strasznych męczarniach, będąc zaplątanymi w plastikowe woreczki czy inne opakowania. Słomki trafiające do przełyków fok czy ryb, to bardzo często widziany w telewizji widok. Im bardziej więc zaczniemy dbać o ten aspekt ekologiczny, tym większe przyniesie to dla naszego środowiska korzyści. Wystarczy, że każdy z nas zrobiłby mały krok w przód, a z pewnością wiele by na tym nasze środowisko było w stanie zyskać.

Wybór ekologicznych słomek papierowych, to jak najbardziej doskonała opcja, zarówno na nasze prywatne potrzeby, jak również, jeśli nie przede wszystkim na potrzeby branży gastronomicznej, w której to wykorzystywanie słomek jest naprawdę ogromne. Rewelacyjne w swoim wykonaniu, ale także i wyglądzie słomki z papieru to absolutnie największy hit ostatnich lat. I choć nadal jeszcze wiele restauracji czy kawiarni nie posiada ich w swoim wyposażeniu, to mimo wszystko w wielu miejscach możemy je już spotkać.

Plastikowym słomkom powiedzmy NIE! 

Rzeczą wiadomą i oczywistą jest fakt, że nie każdy lokal w tego typu produkt się zaopatrzył. Nie wszędzie, a szczególnie gdy mamy na myśli bary szybkiej obsługi, takie papierowe słomki są dostępne. Co więc w takiej sytuacji zrobić? W gruncie rzeczy słomkom plastikowym możemy po prostu powiedzieć stop! Wystarczy jedynie wziąć kubek bez jej obecności, a nasza decyzja będzie miała ogromny wpływ dla naszego środowiska. Wielu ludziom wydaje się, że to przecież tylko jedna, mała słomka. No właśnie - ale takich jak Ty mogą być setki, tysiące i miliony. Gdyby każdy z nas powiedział nie, czy nasza planeta nie zmieniłaby się na lepsze?

Słomki papierowe na specjalne okazje

Słomki plastikowe, oprócz tego, że są w pełni ekologiczne, do tego prezentują się naprawdę wyśmienicie. Dostępne są one w wielu kolorach i wzorach do wyboru, w zależności od okazji i sytuacji. Możliwość zakupu takiego rodzaju słomek jest naprawdę bardzo duża. Ciekawymi propozycjami są na przykład:

  • Słomki jednokolorowe

Najbardziej klasyczne, pasujące do każdej okazji - słomki papierowe czarne, które sprawdzą się zawsze i wszędzie nadrzędnie. Można wykorzystać je do zimnych napojów, do koktajli czy do alkoholowych drinków. W każdej roli będą wyglądały po prostu fenomenalnie. A jeśli nie czarne, wybrać można także i inne kolory, pasujące odpowiednio do wystroju restauracji, do konkretnej uroczystości, do danej okazji.

  • Słomki kolorowe

Drugą grupą produktów są słomki papierowe kolorowe. Te dostępne są w przeróżnych kolorach, w zależności od preferencji zamawiających. Można postawić i na jednolite kolory i na słomki z różnego rodzaju kolorowymi elementami, które ciekawie będą wyglądać w połączeniu z każdą szklanką i serwowanym w niej napojem. Idealna propozycja i do barów i do restauracji i na imprezy, zarówno dla dorosłych, jak również i dla dzieci.

  • Słomki we wzory

I trzecią, niezwykle cenioną grupą produktów są te dostępne w wielu ciekawych wzorach. Można wybrać słomki papierowe w gwiazdki, które idealne będą na przykład na imprezę Walentynkową, na wieczór romantyczny w restauracji czy na weselu. Tutaj wybór jest naprawdę ogromny - w gwiazdki, w kropki, w paski, od wyboru do koloru i wzoru.

Jedno jest pewne - słomki papierowe powinny stanowić obowiązkowy must have każdego lokalu gastronomicznego. Jeśli dane miejsce takich nie ma, lepiej z tego typu dodatków do napoju po prostu zrezygnować. Stawiajamy na słomki z papieru lub wybierajmy słomki ze słomy, które również stanowią doskonały wybór. Niech nasza troska o środowisko w jakim żyjemy, będzie widoczna choćby w takich małych szczegółach.