Odbiór osobisty
Kategorie produktówKoszyk0,00 złUlubioneProduktyTwojeKonto
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Jak podawać przekąski na imprezie?

Jak podawać przekąski na imprezie?

Przygotowując imprezowe przegryzki i zakąski, z pewnością każdy z nas szuka rozwiązań łatwych i szybkich w przygotowaniu, jednocześnie smacznych, a do tego i prostych w konsumpcji. Na przestrzeni ostatnich lat bardzo dużą popularnością cieszą się fingerfoody, które bez względu na rodzaj imprezy, wszędzie prezentują się doskonale. Dziś skupimy się niekoniecznie na tym, co może takimi zakąskami być, ale w jaki sposób można je podawać i jakie naczynia doskonale do takich przekąsek się sprawdzą.

Przekąski, które chwytamy palcami

Słowo fingerfood określane jest mianem przekąsek, które konsumuje się bez obecności talerzyka czy miseczki, chwytając je w palce i jedząc w jednym lub w dwóch kęsach. Są łatwe w spożyciu, uniwersalne w zastosowaniu, doskonałe na każdego rodzaju imprezach. Można spożywać je w trakcie rozmowy, zabawy czy nawet między jednym tańcem, a kolejnym. Podawane mogą być w różny sposób, jednak najczęściej wybieraną opcją są wykałaczki, szpikulce, specjalne kieliszki, jak również i inne oryginalne w swoim wyglądzie naczynia. Tego typu przekąski sprawdzą się zarówno na biznesowym spotkaniu, na przyjęciu dla dzieci, jak również i na rodzinnej imprezie. Są doskonałe pod każdym względem, począwszy od ich przygotowania, po same kosztowanie.

Wykorzystanie wykałaczek, patyczków i szpikulców

Bez wątpienia najczęściej wykorzystywanymi akcesoriami do fingerfood są wykałaczki, a także patyczki i specjalne szpikulce. Dzięki nim można przygotować kolorowe i smaczne ,,koreczki”, zarówno w wersji na słodko, jak również i wytrawnie. Podobną rolę spełniają widelczyki czy specjalne patyczki, na które można położyć pojedyncze przekąski. Takie naczynia wykonane mogą być z różnorodnych materiałów, począwszy od plastiku, przez drewno, po stal. Prezentują się one niezwykle pięknie, a do tego są bardzo praktyczne w swoim zastosowaniu. Jedne produkty są jednorazowe, inne wykorzystywane do wielokrotnego użytku. Idealnie sprawdzi się tutaj na przykład łyżka do fingerfood o długości 9,7 cm, na której można serwować wiele ciekawych w swoim wykonaniu przekąsek. Takie łyżeczki idealnie nadają się do podawania na przykład sałatek, dipów, jak również i różnego rodzaju musów.

Specjalne kieliszki do przekąsek

Bardzo ciekawą opcją do serwowania przystawek stanowią specjalne kieliszki i kubki. Są one doskonałym wyborem na imprezowym stole. Idealnie sprawdzają się te formy jedzenia, które ułożone są warstwowo, bowiem właśnie one i przykuwają wzrok i doskonale działają na kubki smakowe. Takie miniaturowe naczynia powinny znaleźć się w każdym domu i wśród asortymentu niezbędnego do urządzania różnorodnych imprez. Doskonałą opcją są na przykład pojemniki na przekąski do fingerfood o pojemności 50 mililitrów, w których idealnie prezentują się i słodkie desery i wytrawne inspiracje kulinarne.

Efektowne podanie przekąsek - zdolności manualne i zmysł estetyczny

Oczywiście sam smak przekąsek odgrywa niezwykle ważną rolę, jednak to, w jaki sposób zostaną one podane, ma tutaj priorytetowe znaczenie. Serwowanie ich w wersji mini, to idealny sposób na podawanie lekkich, ale jednocześnie orzeźwiających i sycących przekąsek. Takie dania na jeden kęs muszą być odpowiednio podane. Zamiast dużej miski z sałatką, do której potrzebne są sztućce i talerze, wystarczy finezyjna w swoim kształcie łyżka, na której to znajdzie się wykonana sałatka. Czyż nie brzmi to zdecydowanie lepiej? Wykonanie przyjęcia, na którym goszczą fingerfood, jest bez wątpienia zdolnością samą w sobie, w której to trzeba wykazać się zdolnościami manualnymi i zmysłem estetycznym.

Szkło bezbarwne czy drewniane naczynia do zakąsek?

Wśród zastawy polecanej do zakąsek, najczęściej wybieranymi są te naczynia, które wykonane są z bezbarwnego szkła lub z drewna. W pierwszym przypadku każde przygotowane danie widać ,,jak na dłoni”, dzięki czemu jeszcze piękniej może ono wyglądać, stanowiąc dekorację samą w sobie. W drugim z kolei przypadku, wyśmienicie sprawdzają się opakowania z drewna, w tym miseczki, kubeczki oraz rożki. Wyglądają wyśmienicie, a do tego w połączeniu ze smacznym jedzeniem, prezentują się perfekcyjnie.

Jedno jest pewne - fingerfood to najlepszy sposób na jedzenie podczas przyjęcia. Sprawdzi się zarówno na imprezy w plenerze w letniej scenerii, jako dodatek podczas konferencji czy jako uzupełnienie stołu w trakcie imprezy firmowej. Dobre jedzenie w połączeniu z konkretnymi kubeczkami czy wykałaczkami, na pewno okaże się być strzałem w dziesiątkę każdej zabawy.