Odbiór osobisty
Kategorie produktówKoszyk0,00 złUlubioneProduktyTwojeKonto
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Jak wykorzystać opakowania papierowe?

Jak wykorzystać opakowania papierowe?

Do czego w gastronomii można wykorzystać papierowe opakowania? Pośród opakowań papierowych znajdziemy różnorodne produkty które sprawdzą się w każdym biznesie gastronomicznym. 
 
Opakowania papierowe coraz częściej wykorzystywane są w gastronomii. Papier to ekologiczna alternatywa dla plastiku, łatwa w produkcji i przetwarzaniu wtórnym. Papierowe opakowania wykorzystywane są już nie tylko jako papier pakowy chłonący tłuszcz – z materiału wykonuje się również trwałe pudełka. Te świetnie sprawdzą się zarówno w cukierni, kawiarni jak i większej restauracji. Można wykorzystać je jako opakowanie na wynos, ale i miejsce do przechowywania.

Zalety opakowań papierowych 

Dlaczego opakowania papierowe opłacają się w gastronomii? Papierowe torby, cenówki czy papier pakowy cechują się przede wszystkim przystępną ceną. Ich kolejną zaletą jest biodegradowalność. Opakowania papierowe są równie funkcjonalne co ich plastikowe odpowiedniki, znacznie mniej jednak obciążają środowisko. Jakie rodzaje opakowań z papieru są dostępne w sklepie Decopak.pl? 

Papierowe torby

Najbardziej uniwersalnym opakowaniem są klasyczne, papierowe torby. Cateringowe torby świetnie sprawdzą się jako opakowanie na wynos zarówno w sklepie i restauracji. Tutaj wyróżnić można torebki fałdowe, torebki krzyżowe oraz torebki z uchem. 
 
Torebki fałdowe wykonywane są z brązowego i białego półpergaminu. Można wykorzystać je przy pakowaniu pieczywa, kanapek lub wyrobów takich jak pączki czy ciastka. Niektóre z nich mają dodatkowe „okienko” – czyli pasek z plastiku, dzięki któremu klient od razu widzi zakupiony produkt. 
 
Przy produktach sypkich, sprzedawanych na wagę najczęściej używane są torebki krzyżowe. Te dostępne są w pojemnościach od jednego do pięciu kilogramów. Najpopularniejsze – i przydatne w niemalże każdej działalności, są torby papierowe z uchem. Tak jak inne torebki, można zakupić je w różnych rozmiarach. Świetnie nadające się do pakowania jedzenia na wynos, ale i gadżetów reklamowych, papierowe torby z uchem mogą mieć wiele zastosowań. Ich zaletą jest klasyczny i prosty design – wystarczy nakleić na nie naklejkę z logo i zyskujemy produkt reklamowy w niskiej cenie. 

Papierowe kubki i tace 

W każdym lokalu gastronomicznym – szczególnie serwującym dania na wynos, przydadzą się jakościowe kubki wykonane z papieru. Najpopularniejsze, kubki papierowe białe to produkt, który łączy trwałość z niską ceną. Papier powleczony jest wewnątrz warstwą polimeru, dzięki której papierowy kubek nadaje się zarówno do gorących jak i zimnych napoi. Produkt uniwersalny, który sprawdzi się zarówno w małych lokalach gastronomicznych, dystrybutorach napoi w biurach jak i dużych imprezach plenerowych. 
 
Kubki do kawy na wynos to również niezbędnik w każdej kawiarni. Tutaj najlepszym rozwiązaniem są klasyczne, karbowane kubki z tektury. Kubek to jednak nie wszystko co potrzebne jest, aby zapakować idealną kawę na wynos. Z papieru wykonywane są również tace na kubki, ochraniacze w formie opaski papierowej i nosidła. Tak naprawdę jedynym dodatkiem do kubków na wynos, który nie jest obecnie wykonywany na szeroką skalę z papieru są wieczka z ustnikiem. Te ze względów bezpieczeństwa lepiej sprawdzają się wykonane z plastiku – choć pojawienie się ekologicznego ekwiwalentu to jedynie kwestia czasu. 

Ochraniacz to papierowa opaska wykonana ze stuprocentowo ekologicznej tektury falistej. Pojedyncza ścianka nałożona na kubek z gorącym napojem ochroni rękę przed poparzeniem i ułatwi stabilny chwyt. Ochraniacze termiczne z tektury falistej wykonywane są w rozmiarach pasujących na standardowe kubki papierowe białe – 300ml, 400ml oraz 500ml. Do kawiarni często wpada się również w biegu, zamawiając przy okazji kawę dla znajomego. Tu przydadzą się tace na kubki w dwóch rozmiarach – na dwa oraz cztery kubki. Tace z uchwytem są w pełni ekologiczne, wykonywane są bowiem z szarej, formowanej masy celulozowej. Alternatywą dla tacy, podtrzymywanej od dołu, są nosidła. Te znane są z pewnością miłośnikom festiwali oraz barów z piwem. Tekturowe nosidła na kilka kubków świetnie sprawdzą się nie tylko podczas koncertu, ale i w kawiarni. 

Papier pakowy i cenówki 

Kolejnymi przydatnymi w każdym biznesie produktem jest papier pakowy oraz naklejki cenówki. Dostępny zarówno w transzach jak i szerokich rolach, papiery pakowe najczęściej wykorzystywane są jako ekologiczny i tani sposób na higieniczne zapakowanie artykułów spożywczych. Tu warto rozważyć wybór papieru powlekanego aluminium lub papieru z dodatkiem polietylenu. Polietylen sprawia, że papier nie przepuszcza tłuszczu, produkt będzie więc idealny do pakowania serów lub wędlin. 

Równie niezbędne w sklepie (ale i mniejszym barze) są cenówki. Ich wybór jest równie szeroki – najczęściej jednak wybierane są cenówki laminowane. Dzięki powleczonej warstwie papier z ceną nie zamoknie przy przypadkowym zachlapaniu wodą. Etykiety na ceny są dostępne również w długich rolkach, podobnie jak metki dwurzędowe i jednorzędowe. 

Mus w każdej branży to kasa fiskalna – a za tym idą rolki. Termiczne rolki do kas fiskalnych dostępne są w przystępnych cenach i sporych pakietach które posłużą na długo. Rolki zgrzewane są folią termokurczliwą i objęte są pięcioletnią gwarancją czytelności i trwałości wydruku.